Nawigacja

 • Warszawa „w pigułce”

  W dniach 17-19 maja 2017r. uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej  w Łososkowicach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy ze S.P. w Prusach. Podróżowaliśmy ze sobą już drugi raz (jesienią byliśmy w Zawoi). Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt ze stolicą „na żywo”. Program wycieczki był bardzo bogaty. W ciągu trzech dni zwiedziliśmy: Wilanów (ogrody, wnętrza zamku), Łazienki, Starówkę, Barbakan, Zamek Królewski z Placem Zamkowym i Kolumną Zygmunta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Stare Powązki, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki. Byliśmy obecni przy zmianie warty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przejeżdżaliśmy głównymi ulicami Warszawy i podziwialiśmy ją również zza szyb autokaru (ambasady, Pałac Prezydencki, Sejm, Teatr Narodowy, Opera Narodowa). Dzięki przewodniczkom uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat historii stolicy, zabytków, poznać architekturę współczesną (szklane wieżowce). Była to potężna „dawka historii” i czasów współczesnych miasta, która bardzo zainteresowała zwiedzających.  Mimo że zwiedzanie było dość intensywne i męczące, uczniowie nie narzekali, byli zdyscyplinowani, aktywni podczas zajęć prowadzonych w muzeach. Duże wrażenie wywarł na wszystkich Stadion Narodowy. Wielu było zawiedzionych tym,  że nie mieliśmy możliwości zwiedzenia szatni piłkarzy i pomieszczeń służących im przed i po meczach. Może następnym razem...

                  Dziękujemy organizatorkom wycieczki  - Pani Beacie Walczak i Pani Agacie Żurawskiej. To dzięki współpracy z nimi możliwy był ten niezapomniany dla nas wszystkich wyjazd.

 • Warsztaty plastyczne

  Warsztaty plastyczne we współpracy z Paniami z „Klubiku u Babci i Wnuczka”. Pani Ania i Pani Teresa zaskakują nas ciekawymi pomysłami. Ostatnio na zajęciach wykonywaliśmy kurczaka z bibuły falistej, kwiatka z wykorzystaniem origami modułowego, a ostatnio truskawki z filcu. Dziękujemy za zaangażowanie w pracę z dziećmi.

 • List Ministra Edukacji do dzieci

 • List Ministra Edukacji do rodziców

 • Uwaga ogłoszenie

  BADANIE WZROKU  I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

  (PROFILAKTYKA JASKRY)

  W dniu: 19.04.2017r. w Ośrodku Zdrowia w Skrzeszowicach 3 w godzinach od 08:00 do 10:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy

  Zapisy telefonicznie (12)387-17-00
  Koszt badania ostrości wzroku – Koszt 5zł
  Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – Koszt 10zł(Badanie Dodatkowe)
  Zapisy prowadzone będą do dnia 19.04.2017r.
  Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację
  okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
  Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

   

  Serdecznie zapraszamy

                                            OKO-LUX


 • Uwaga ogłoszenie

 • Uwaga ogłoszenie

 • Bal karnawałowy

  16 lutego 2017r. uczniowie  naszej szkoły zostali zaproszeni na zabawę karnawałową organizowaną przez S. P. w Goszycach. Na najmłodszych uczestników zabawy czekało mnóstwo niespodzianek: konkursy, zabawy integracyjne, słodki poczęstunek. Uczniowie klasy VI bawili się na dyskotece klas starszych. Uczniowie mieli możliwość spotkania się z kolegami, którzy jeszcze w zeszłym roku chodzili z nimi do klas, jak również poznać swoich przyszłych kolegów. Spotkanie miało za zadanie przybliżyć dzieciom szkołę, do której być może, pójdą w nadchodzącym roku szkolnym
 • Dzień Babci i Dziadka

  26 Stycznia 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki przedstawili  program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Wspólnie z uczniami klasy VI przypomnieli "Jasełka", przygotowane wcześniej na Wigilię szkolną.Babcie i dziadkowie zostali obdarowani upominkami wykonanymi własnoręcznie przez ich wnuczęta. Spotkanie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem.
 • Gwiazdka dla zwierzaka

  W tym roku, przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji"Gwiazdka dla Zwierzaka" organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Odbyła się zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach. Był to okazja do przybliżenia uczniom problemu bezdomnych zwierząt, uwrażliwienia wszystkich na ich potrzeby. Uczniowie młodszych klas oglądali filmiki nagrane w schroniskach dla zwierząt. Dowiedzieli się, co to jest "adopcja","wolontariat. Odpowiedzialności za udomowione zwierzę trzeba się uczyć od najmłodszych lat. Szczególnie wzruszyła wszystkich postawa jednego z "przedszkolaków", który dla "biednych zwierzątek", jak to określił, przeznaczył całą swoją skarbonkę, do której zbierał drobne pieniążki przez cały rok. Można się od niego uczyć wrażliwości i hojności.
  Po dary przyjechał przedstawiciel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i 12 grudnia 2016 r. zabrał je do schroniska w Krakowie na ulicy Rybnej.

  Łącznie przekazano dla schroniska prawie 90 kg suchej i mokrej karmy dla piesków i kotków. Akcję koordynowała p. Maria Radoszek. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu bezdomnych zwierząt.

 • Warsztaty plastyczne - edycja II

  1 grudnia ponownie odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne. Tym razem Pani Maria Wieczorek z Dojazdowa pokazał nam, jak zrobić aniołki z papierowych karteczek. Technika ta to origami modułowe. Można w ten sposób złożyć: łabędzia, bombkę choinkową, pudełko na biżuterię, koszyki i wiele innych cudeniek. Jest to bardzo czasochłonna technika i zaprosimy Panią Marię jeszcze raz, aby dokończyć aniołki i zrobić może coś innego?

 • Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

  27 listopada 2016 r. uczniowie klasy VI wyjechali na wycieczkę krajoznawczą do Babiogórskiego Parku Narodowego.
  Pierwszym punktem zwiedzania był Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Można w nim było obejrzeć makietę Babiogórskiego Parku Narodowego, zapoznać się z roślinnością charakterystyczną dla tego terenu górskiego,zwierzętami objętymi ochroną. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o Babiogórskim Parku Narodowym. Pan przewodnik podczas spaceru po terenie Parku przekazywał różne ciekawostki przyrodnicze, odpowiadał na pytania uczniów. Po spacerze nastąpiła główna atrakcja wycieczki - przejazd przez Zawoję konnymi wozami zwanymi furmankami na miejsce, gdzie czekało już przygotowane ognisko. Każdy samodzielnie musiał upiec sobie kiełbaskę. Apetyty wszystkim dopisywały! Renesansowy Zamek zwany Małym Wawelem w Suchej Beskidzkiej był kolejnym punktem wycieczki. Na zakończenie przystanęliśmy przed słynną Karczmą Rzym. Pogoda dopisała, humory również. Zostało jeszcze wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Warto tu jeszcze wrócić.
 • Wycieczka do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie

  25 listopada wybraliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie na spektakl ,,Syrenki", który powstał na podsatwie jednej z baśni Andersena. Najmłodsi uczniowie byli zachwyceni piękną i barwną opowieścią!

 • Warsztaty plastyczne

  Warsztaty plastyczne odbyły się 22 listopada 2016 r. Ich celem było przygotowanie ozdób choinkowych. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach – grupa młodsza i grupa starsza. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali bombki choinkowe pod okiem Warsztatowni Chlastu! Plastu! oraz nauczycieli. Efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Te piękne bombki ozdobią świąteczne choinki.

 • Wizyta ukraińskiego zespołu Wiesnianka

  ,,Muzka łączy narody" – te słowa stały się hasłem przewodnim niezwykłego spotkania, które miało miejsce 17 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łososkowicach.

              Tego dnia gościliśmy wyjątkowych Muzyków, którzy przyjechali do nas wprost z Ukrainy -   zespół Wiesnianka w składzie:         
  - Dyrektor Szkoły Muzycznej miasta Skała-Podolska woj. tarnopolskie Pan Wiktor Kusticki

  - Natalia Kusticka– nauczycielka Szkoły Muzycznej miasta Skała-Podolska woj. tarnopolskie

  - Anna Kushnir – studentka 3 roku I stopnia Kulturoznawstwa przy Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

  -Waleria Kusticka – studentka 2 roku I stopnia Kijowskiego Instytutu Muzyki im. Glijera.

              Tradycyjne pieśni ukraińskie, skoczne melodie wygrywane na bajanie, wzruszające utwory wykonywane przez uzdolnioną skrzypaczkę, jak również znane polskie przeboje – ten różnorodny repertuar zaprezentował nam zespół Wiesnianka.

               Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w intencji wolnej Ukrainy oraz serdeczną prośbą naszych wspaniałych Muzyków o to, abyśmy wszyscy pamiętali o tym, że zgoda, miłość i wiara są fundamentami pokoju na świecie.

              Po zakończonym koncercie uczciliśmy tę wyjątkową chwilę wspólnymi zdjęciami, zaś każda osoba z publiczności otrzymała fotografie z autografami naszych Gości.  

              Po części oficjalnej biesiadowaliśmy przy wspólnym śniadaniu oraz rozmowach na temat więzi łączących nasze narody.

              Muzycy wystąpili również w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Kocmyrzowie.

              Na pożegnanie przedstawiciele zespołu spotkali się z paniami z Koła Gospodyń ,,Kolibaby“, gdzie wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

              Koncert zespołu Wiesnianka, dzięki któremu poznaliśmy bliżej kulturę, tradycję i historię Ukrainy, na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercu. Jeszcze raz pięknie dziękujemy za ten dzień pełeń radości, uśmiechu, jak i wzruszenia oraz refleksji nad życiem i przyszłością świata.

              Szczególne podziękowania dla Pani Olgi Sielskiej oraz Pana Romana Ilkiva.

 • Konkurs: ,,Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!"

  ,,Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!"- to hasło konkursu zorganizowanego przez Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie. Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i w środę 16 listopada 2016 r. przygotowywali ulubione posiłki z przyniesionych warzyw i owoców.

  Znalazły się tutaj soki owocowo-warzywne, surówki, sałatki owocowe i kolorowe kanapki.

  Indywidualnie komponowane potrawy były zdrowe i smaczne, co mogliśmy ocenić podczas degustacji.

 • Polska moja Ojczyzna

  11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Stała się ona symbolem dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej 123 lata wcześniej niepodległości. Upragnioną wolność Polacy wywalczyli sobie sami.

  98. rocznicę odzyskania niepodległości świętowała cała społeczność Szkoły Podstawowej w Łososkowicach pod wspólnym hasłem „Polska moja Ojczyzna”.

  We wtorek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyły wszystkie dzieci. Po części patriotyczno-artystycznej, nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom  konkursów tematycznie związanych z Ojczyzną. Nagrody ufundowała  Dyrektor szkoły, Pani Bożena Partyka-Basa.

  Kategoria prace plastyczne:

  I m. Wiktoria Adamczyk

  II m. Patryk Rakoczy

  III m. ex aequo Edyta Ziółek i Maciej Wilk

  Organizatorem konkursu była Pani Maria Radoszek.

  Kategoria opowiadanie pt. ”Polska moja Ojczyzna”.

  I m. Paulina Blitek

  II m. Justyna Machnik

  III m. Dawid Jagiełło

  Konkurs przeprowadziła Pani Magda Włosowicz-Ciesielska.

  Kategoria prezentacja multimedialna

  I m . Dominika Machnik

  II m. Justyna Machnik

  Organizatorem  konkursu był Pan Paweł Lenik.

  Zwycięscy konkursów zaprezentowali publiczności nagrodzone prace.

  Zakończeniem wyjątkowych obchodów Dnia Niepodległości była wspólna „Modlitwa za Ojczyznę” ks. Piotra Skargi, którą poprowadziła Pani Dorota Herchel. ”Boże, Rządco i Panie narodów (…), błogosław Ojczyźnie naszej (…)”. Na koniec uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli prezentację IPN-u pt. „Polak mały”, o polskich symbolach narodowych.

  Ten dzień dostarczył nam wszystkim wielu wspaniałych i niezapomnianych chwil, pełnych wzruszenia oraz poczucia dumy z bycia Polakiem.

                                                                                   

 • "Pamiętamy..."

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łososkowicach od wielu lat opiekują się grobami ofiar I i II wojny światowej. We wrześniu porządkowali miejsce pamięci pomordowanych mieszkańców wsi Gnatowice(gm. Koniusza). W listopadzie odwiedzili cmentarz w Biórkowie, gdzie znajduje się kwatera żołnierzy z czasów I wojny światowej. Były kwiaty, znicze, biało-czerwone chorągiewki, wspólna modlitwa za poległych i chwila zadumy.

  Patriotyzmu uczymy się nie tylko przez słowa, ale i czyny.

 • Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata


  Dbanie o środowisko naturalne oraz postępowanie według zasad ekologii to obowiązek każdego człowieka. Z tejże okazji, jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. 9 listopada 2016 roku młodzież zajęła się najbliższym terenem, oczyszczając go z zalegąjących śmieci oraz grabiła liście wokół szkoły. Dzień ten stał się również okazją do rozmów na temat recyklingu oraz tego, jak każdy z nas może dbać o otaczającą przyrodę.

 • Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patronki Szkoły

  13 października 2016 r. był dla naszej szkolnej społeczności dniem wyjątkowym – jak, co roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patronki Szkoły – Marii Konopnickiej.    

              Z tejże okazji wspólnie odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego" oraz ,,Rotę".

  Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali scenki, nawiązujące do jednego z najbardziej znanych dzieł Konopnickiej – do utworu ,, O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Występom towarzyszyły barwne stroje i rekwizyty, zaś  przedszkolaki, przebrane za muchomorki, wyrecytowały wiersze stworzone przez naszą Patronkę.

              Po części artystycznej pani Dorota Herchel przybliżyła zebranym gościom postać pisarki; ukazała Konopnicką nie tylko, jako twórczynię nowel czy wierszy, lecz także jako obrończynię tych, których głos w ówczesnych czasach miał niewielkie znaczenie - obrończynię dzieci.

               Na zakończenie nauczyciele usłyszeli od przedstawicieli klas piękne słowa podziękowania za trud włożony w ich edukację.

              Po uroczystości uczniowie udali się do klas na wspólny poczęstunek, oraz wzięli udział w zajęciach poświęconych twórczości Marii Konopnickiej.

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Łososkowicach
  Szkoła Podstawowa w Łososkowicach Łososkowice34

  32-010 Kocmyrzów
 • fax 012 386 9352